BLOG

Spraw, by Twoje portfolio pracowało dla Ciebie — wskazówki dla projektanta wnętrz

Kiedy spotykasz nowego klienta po raz pierwszy, Twoje portfolio może zawrzeć lub złamać umowę, w zależności od tego, jak wykorzystasz je do sprzedania siebie i swoich talentów projektowych. Upewnij się, że całe Twoje portfolio odzwierciedla Twój styl i umiejętności, dając potencjalnym klientom jasny obraz poziomu profesjonalnych usług projektowania wnętrz, które jesteś w stanie zapewnić.

Twoje portfolio powinno zawierać nie tylko prezentację Twoich najlepszych prac, ale także być zbiorem najlepszych projektów i rozwiązań z całej Twojej kariery. Oczywiście, jeśli jesteś względnym nowicjuszem w branży, Twoje portfolio będzie bardziej ograniczone niż portfolio doświadczonego projektowanie wnętrz online. Niemniej jednak nadal możesz stworzyć portfolio, które przemawia bezpośrednio do twoich talentów i budować na tej podstawie w miarę rozwoju kariery. Pamiętaj, że Twoje portfolio to ciągle zmieniające się narzędzie, które należy odkrywać na nowo przez lata, gdy podejmujesz się bardziej zróżnicowanych i trudnych projektów. Pokaż je! To Twoja szansa, aby pokazać potencjalnemu klientowi, kim jesteś i co jesteś w stanie dla niego stworzyć.

Dzięki postępowi technologii i Internetu dzisiejsze teczki projektantów wnętrz nie ograniczają się do tradycyjnych teczek czy teczek wypełnionych papierowymi próbkami prac projektanta. Dzisiejsi projektanci mogą wzmocnić wpływ swojego portfolio, uzupełniając próbki papieru zdjęciami online, obrazami elektronicznymi, a nawet wirtualnymi wycieczkami po poprzednich projektach. Projektanci mogą nawet utworzyć sekcję portfolio na swojej stronie internetowej ze zaktualizowanymi zdjęciami projektów, ujęciami przed i po, a nawet „wirtualnymi projektami”, których jeszcze nie ukończyli dla rzeczywistego klienta.

To, w jaki sposób zdecydujesz się rozmieścić informacje w swoim portfolio, jest osobistym wyborem, przy czym niektórzy decydują się na pokazanie stopnia trudności prac projektowych, a inni kategoryzują według stylu projektu, a nawet rodzaju pokoju. Portfolio może przedstawiać ogólny zarys Twojego talentu lub oferować dogłębne informacje i szczegóły dotyczące elementów projektu użytych w konkretnym projekcie. Możesz również skorzystać z tej okazji, aby podzielić się referencjami od poprzednich zadowolonych klientów.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts